Erasmus+ Youth Exchange

v saharském Maroku (4. - 19. února 2015)

Drážďanská nezisková organizace Omse připravila další pokračování úspěšného rozvojového projektu v oblasti Agdz v jižním Maroku. V letošním roce je většina nákladů hrazena z fondu Erasmus+. Jedná se o výměnu mládeže z Německa, České republiky a místních marockých studentů. Hlavním bodem programu je výsadba stromů v oblasti, která je postižena desertifikací, doprovodným programem je kulturní výměna. Počet účastníků je 14 z každé země.

Je nám velkou ctí, že tuto nabídku dostala právě naše škola, Gymnázium Karla Čapka. Ovšem pozor, jedná se o výběrový projekt, ne o bezstarostnou dovolenou! Hledáme aktivní a komunikativní studenty, kteří jsou ochotni přiložit ruku ke společnému dílu, hledáme studenty, kteří chtějí dobře komunikovat cizími jazyky. Hlavním dorozumívacím jazykem projektu bude angličtina, zdokonalíte se i ve francouzštině a němčině. Naší hlavní činností bude výsadba stromů v okolí městečka Agdz jako protiváha desertifikace, která probíhá v oblasti údolí Draa. Hlavním bodem kulturní výměny bude divadelní hra, kterou budeme na místě vytvářet (v oblasti kam jedeme neexistuje divadlo v pojetí, jak ho známe my). Účastníci projektu obdrží prestižní evropský Youthpass.

Podmínka účasti: každý německý a český student obstará a starší (trekové nebo horské) kolo v dobrém stavu, na kterém se bude během programu přepravovat a které po skončení akce nechá místním ženám (ženy zde zatím nejezdí na kole, všude musí pěšky). Doprava účastníků bude letecky z Drážďan, kola se budou přepravovat po zemi, vozidlo bude procleno v Německu již v polovině ledna. Včasné obstarání kola je podmínkou účasti v projektu.

Ideální věk účastníků je 16 a 17 let (právě tolik je našim německým protějškům), ale tento projekt je určen pro širší věkovou kategorii 15-22 let. Spoluúčast účastníků je 270 Euro, platí se v hotovosti v kanceláři naší školy, peníze se odevzdávají spolu s vyplněným formulářem se souhlasem rodičů.

Kasba Caid Alí
Kasba Caid Alí
Datlová palma v Caid Alí
Datlová palma v Caid Alí
Škola v Agdz - plánovaná výsadba I
Škola v Agdz - plánovaná výsadba I
Agdz od západu
Agdz od západu
Restaurace v Caid Alí
Restaurace v Caid Alí