Novinky


Přijímací řízení

19. 1.

Ředitel školy vydal pokyny a kritéria přijímacího řízení pro uchazeče budoucích prvních ročníků. Do osmiletého i čtyřletého studia bude přijímáno 30 uchazečů. Přihlášky ke studiu musí být odevzdány do 1. března 2023. Uchazeč splní podmínky přijímacího řízení právě tehdy,  pokud dosáhne v přijímacím řízení alespoň: 60 bodů do osmiletého studia/ 50 bodů do studia čtyřletého. Bližší informace naleznete na stránce Pro uchazeče > Přijímací řízení a ve výše odkazovaném dokumentu.


Oslavy 100. výročí narození Miroslava Oliče

14. 1.

OličGymnázium Karla Čapka srdečně zve na oslavy 100 let od narození dlouholetého ředitele školy a laureáta Ceny města Dobříše pana Miroslava Oliče. Pan profesor se narodil 14. února 1923 na Zbraslavi, a po předchozím působení na několika školách ve středních Čechách přišel ve svých třiceti letech na právě založenou jedenáctiletou střední školu na Dobříš. Na naší škole již pak trvale zakotvil, a v letech 1966 – 1983 byl jejím ředitelem. Vtiskl gymnáziu jeho charakteristickou lidskou, tolerantní a demokratickou atmosféru. Na gymnáziu učil až do roku 2002, a za tu dobu vychoval několik generací studentů, kteří na něj dodnes s úctou vzpomínají.  

Sté výročí narození pana profesora Oliče si připomeneme 14. února 2023:

  • 15.30 – vzpomínka na hřbitově u hrobu pana profesora Oliče
  • 17.00 – odhalení pamětní desky v budově gymnázia s následným zahájením výstavy fotografií a dokumentů ze života pana profesora
  • 17.30 – beseda s pamětníky a přáteli pana profesora Oliče v budově gymnázia 

Od soboty 4. února budeme na pokračování vydávat medailonek Miroslava Oliče. Těšit se můžete na spoustu vzpomínek, historické materiály, původní fotografie i dobový kontext.