Kronika

Vybavení učeben a WiFi pokrytí

17.3.2013

V průběhu března jsme z prostředků EU peníze středním školám vybavili třídy v prvním a druhém patře hlavní budovy velkoformátovými TV a dataprojektory včetně ozvučení. Zároveň jsme nainstalovali do auly nové PC a audiovizuální techniku.

Součástí této akce byla i kompletní rekonstrukce počítačové sítě naší školy. Nyní jsme připojeni k Internetu optickou linkou a pronajímáme si kapacitu 50 Mbps/50 Mbps. Všechny klíčové prvky naší lokální sítě mají přenosovou rychlost 1 Gbps a je připraven upgrade na optickou síť (zbývá jen natáhnout v budově optické kabely a ty zapojit do switchů).

Pořídili jsme i nové Wifi přístupové body. Těch máme nyní v budově celkem sedm a pokrývají většinu prostor.

Do konce školního roku plánujeme instalaci síťových zásuvek do všech učeben v hlavní budově. Instalace audiovizuální techniky do dalších místností (kromě žluté) není nyní plánována. Zároveň intenzivně řešíme formu ověření uživatelů ve školní Wifi tak, aby mohl být každý uživatel identifikován a tím i jednoznačně odpovědný za provoz svého síťového zařízení (mobilu, notebooku, tabletu atp).související články: wifi projekt EU peníze SŠ síť ICT