Kronika

Výtvarný projekt ITÁLIE 2012

14.9.2012

31. srpna až 9. září 2012 se studenti naší školy společně se svými profesory zúčastnili výtvarně -poznávacího zájezdu. Naším cílem bylo objevování krás Itálie. Postupně jsme navštívili Ravennu, kde jsme byli okouzleni nádhernými Giottovými mozaikami, Florencii, dýchající historií a uměním, San Gimignano, kde soupeřila krásná atmosféra věžatého města se snad ještě hezčím výhledem do krajiny tak známé z výtvarných děl renesančních malířů, nezapomenutelnou Padovu i Benátky, které jsme nejen prochodili křížem krážem, ale i propluli vodními kanály. Samozřejmě ani letos nechyběla návštěva zábavného parku Mirabilandia.

V letošním roce jsme byli rozděleni na tři skupiny - výtvarníky, biology a hudebníky. A výsledky naší práce? Přijďte se podívat na vernisáž v budově gymnázia, která se koná 17. 9. 2012 od 17 hodin. My tam budeme také.

Možná něco napoví naše píseň:

Jasné je Lido, Lido Adriano
Hrajem na kytaru, nemáme piáno
Zpíváme na pláži, sbíráme škeble
Černoši doráží, hnedle jsou vedle

Po krátké noci těžké je ráno
Čeká Florencie, San Gimignano
Milujem výlety, mozaiky, kostely
Nejradši skončíme zas ve svý posteli

Krásná je Ravenna, Mirabilandia
Když jsme tam byli, někteří - zvraceli
Malujem, tvoříme, rychle utíká čas
Sem do Itálie chcem se vrátit zas.

Jana Malá


V pátek 31. 8. jsme se my, studenti oktávy a 4. ročníku, vypravili do slunné Itálie, abychom poznali krásy jejího umění, hudby a přírody. Tento projekt se již poněkolikáté uskutečnil v městečku Lido Adriano poblíž Ravenny.

Navštívili jsme města Padovu, nedalekou Ravennu, krásnou Florencii a starobylé městečko San Gimignano. Byli jsme rozděleni do 3 pracovních skupin. Umělecká skupina měla za úkol tvořit různé mozaiky a kresby, biologové určovali a zařazovali přímořské rostliny a živočichy, hudebníci skládali a zpívali písně. Každý účastník projektu si také vytvořil svoji sádrovou masku/škrabošku a vyzdobil ji. Mnohé nadchl výlet do zábavního parku Mirabilandia, kde někteří strávili i 2 dny. Na zpáteční cestě jsme se zastavili v nádherných Benátkách, kde jsme zůstali až do západu slunce.

Byl to náš poslední výlet na tomto gymnáziu a myslím, že jsme si ho všichni jaksepatří užili a budeme na něj ještě dlouho v dobrém vzpomínat.

Soňa Helebrantová, oktáva

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: výtvarná výchova Itálie hudební výchova biologie