Kronika

Slavnostní otevření rekontruované učebny biologie

16.2.2009

V rámci zavádění ICT do výuky na naší škole proběhla o jarních prázdninách oprava učebny biologie a pořízení nových technologií.

První na řadu přišla výměna elektroinstalace - nové zářivky a zapojení chráněných zásuvek. Ihned poté byla učebna kompletně vymalována. Použitý design - bílý strop, zelená přední stěna a broskvová zbývající část místnosti - je společným dílem vyučujících biologie. Po školníkovi (který maloval) a uklízečkám (které uklízely) nastoupila firma z Boskovic a nainstalovala sestavu počítač - posuvná interaktivní tabule - vizualizér. Mimochodem instalace pilonů sloužících k posunu tabule byla jedna z prvních v ČR a pravděpodobně se fotodokumentace z této učebny dostane do katalogů prodejců interaktivních tabulí.

V pondělí 16. února 2009 byla učebna slavnostně otevřena. Ředitelka školy Zdeňka Cimická na začátku první vyučovací hodiny slavnostně přestřihla zelenou pásku a s pomocí vyučujícího biologie Ondřeje Bílého zdolala i nastraženou větev. Po překonání všech překážek byla učebna osídlena žáky sekundy. Proběhl krátký program, kterého se zúčastnili jak žáci a vyučující, tak i zástupci z živočišné říše: oblovky a ježek.

Interaktivní tabule s příslušenstvím umožní zatraktivnit výuku biologie a zapojit více multimediálních zdrojů. Vybavení bylo pořízeno z prostředků projektu Biologie v praxi. Tento projekt je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.


Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: biologie v praxi biologie otevření učebna