Kronika

Exkurze do Lednice, Mikulova a Vídně

29.6.2022

Na závěr letošního školního roku 2021/22 se pro naši třídu a pro část tercie podařilo zorganizovat krátký zájezd. Navštívili jsme zámek Lednice, památky města Mikulov a hlavní město Rakouska – Vídeň. Díky velmi milému a vzdělanému průvodci jsme se dozvěděli mnoho nových informací.

První den jsme si prohlédli zámek Lednice a prošli jsme se v rozlehlém zámeckém parku. Kdo chtěl, mohl se pokochat výhledem z minaretu nebo si prohlédnout nejstarší skleník v Evropě. K večeru, když už jsme byli ubytováni v hotelu Zámeček v Mikulově, jsme navštívili nejvýznamnější památky Mikulova – zámek se zahradou, náměstí s morovým sloupem, někteří z nás si vyšlápli i na Svatý kopeček.

Druhý den jsme po výborné a bohaté snídani odjeli do Vídně. Tady jsme navštívili krásný barokní zámek Schönbrunn a prošli se v nádherných zámeckých zahradách. Odpoledne jsme v rámci procházky v centru Vídně navštívili Stephansdom (Chrám sv. Štěpána), což je jedna z nejznámějších gotických památek v Rakousku. Dále jsme pokračovali ulicemi Vídně a cestou jsme měli možnost zhlédnout mnoho dalších impozantních kulturních pokladů Rakouska (radnice, Burgtheater, budova parlamentu, Hofburg, kostel sv. Petra, Graben, Kärtner Straße, vídeňská opera). Samozřejmě jsme měli i chvíli času, abychom proběhli různé obchody, nakoupili domů nějaké suvenýry či okusili cukrářské pochoutky Vídně.

K večeru jsme se vydali na cestu domů. Všem se nám výlet moc líbil a jsme rádi, že jsme měli možnost navštívit takové množství krásných míst a památek.

Nina Churová, kvarta

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: výjezd Lednice Vídeň Rakousko německý jazyk