Kronika

Deník dobříšských gymnazistů z návštěvy v Quedlinburgu

30.5.2018

Fond budoucnosti

Pondělí 9. dubna 2018

Před 8. hodinou ráno jsme se všichni sešli před sportovní halou. Čekala nás dlouhá cesta do Německa, která však rychle utekla. Dorazili jsme nejprve do Lipska, kde jsme navštívili Památník Bitvy národů, pak jsme teprve zamířili do Quedlinburgu.

Před tamní školou na nás čekali němečtí studenti a my jsme se s každým z nich přátelsky přivítali. Ve škole pro nás bylo připraveno malé občerstvení, přivítali nás učitelé školy a dostali jsme informace o průběhu celé výměny.

Potom jsme se všichni vydali do rodin, kde jsme strávili následujících 5 dní.

Úterý 10. dubna

Tento den jsme navštívili Halberstadt, kde jsme se věnovali sportu. Ve sportovní hale jsme si mohli vybrat jednu z aktivit, která se nám nejvíce líbila - stolní tenis, tenis nebo squash. Poté jsme se přesunuli do aquaparku. 

Po obědě jsme navštívili historické město Wernigerode. Zde jsme si mohli prohlédnout krásné hrázděné stavby a navštívit jednu z mnoha útulných kaváren. 

Středa 11. dubna

Účastníci zájezdu

Dnes jsme měli v plánu společné vaření a práci na projektech. Nejdřív jsme se rozdělili do dvou skupin, protože do školní kuchyňky bychom se všichni nevešli. První skupina vařila hlavní jídlo - špecle s masem a zeleninou. Druhá skupina vytvořila dezert - vafle s ovocem a zakysanou smetanou. Mezitím jsme pracovali na projektech. Všichni jsme se pak společně naobědvali a moc nám chutnalo. 

Čtvrtek 12. dubna

Po středeční večerní bouřce jsme se probudili do mlhavého rána. V pláštěnkách a sportovním oblečení jsme se sešli před školou a vydali se do města Thale. Provedla nás zde čarodějnice, která nám představila nejen město, ale i místní pověsti. Z centra jsme se po stezce dostali do krásné přírody.

Den však ještě nekončil. Byl před námi poslední večer v Německu, a tak jsme šli společně na bowling. To byl nejlepší a zároveň nejsmutnější večer, protože byl rozlučkový. 

Pátek 13. dubna

Celé páteční dopoledne jsme strávili přípravou projektů, které jsme pak prezentovali. Po obědě jsme se rozloučili a vydali se zpět do Čech. Cestou jsme se zastavili v Drážďanech a prohlédli si tamější pamětihodnosti. Do Dobříše jsme přijeli večer, sice hodně unavení, ale plní zážitků.

Studenti sexty a kvinty Gymnázia Dobříš

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: výměna Německo Quedlinburg