Kronika

Co se chystá na gymnáziu?

21.10.2011

Nelze pochybovat o tom, že budova dobříšského gymnázia má již nejlepší léta za sebou. Nejen učitelé a žáci, ale i náhodní kolemjdoucí si určitě povšimli, že se zub času už dávno zakousl do fasády a ani stav oken a střechy nelze označit za uspokojivý. Do školy zatéká a rovněž inženýrské sítě dávají o sobě vědět stále častějšími haváriemi. K tomu se připojili i vandalové, kteří budovu "zkrášlili" svými artefakty a nedávno zřejmě dali o sobě vědět i vzplanutím kontejneru na odpadky.

Vedení školy tuto tíživou realitu vnímá a dlouhodobě se snažilo u zřizovatele, kterým je Středočeský kraj, zjednat nápravu. Po mnoha neúspěšných žádostech se zdá, že jsme konečně dosáhli kýženého bodu obratu. Zastupitelstvo kraje totiž v červnu schválilo škole investiční záměr ve výši přes 20 mil. Kč, otevírající cestu k zásadní rekonstrukci školní budovy. Ta by měla vést k výměně střešních konstrukcí, opravě a zateplení pláště, výměně oken, rozvodů vody, sanitní techniky a systému vytápění. V současné době kraj připravuje vyhlášení výběrového řízení na veřejnou zakázku a škola zažádala o vydání stavebního povolení.

V této souvislosti zavítal 13. října do školy hejtman David Rath, který pobesedoval se studenty maturitních ročníků a osobně se seznámil se stavem školní budovy, kterou se Středočeský kraj rozhodl podpořit.

RNDr. Jiří Kastner, ředitel Gymnázia Karla Čapka Dobříš


související články: hejtman David Rath budova oprava