Kronika

Biologie v praxi: CHKO Pálava

24.4.2009

V termínu 8.4. - 13.4. 2009 jsme podnikli pětidenní exkurzi do CHKO Pálava. Tentokrát nám po celý pobyt neobvykle přálo počasí a teploty přes se vyšplhali hodně přes dvacet stupňů. Na Pálavě vládlo jaro v plném proudu a měli jsme možnost pozorovat poměrně velkou škálu rostlinných i živočišných druhů. Program jsme měli našlapaný a studenti absolvovali denní dávky okolo dvaceti kilometrů v terénu.

Expedice se z biologického hlediska nádherně vydařila, celý program jsme absolvovali bez problémů a až na pár jedinců, kteří se díky opětovnému podcenění vybavení a nedodržování hygienických zásad při celodenních výletech znovu dostali do stavu, kdy kvůli puchýřům nemohli udělat ani krok, jsme nikdo neutrpěl žádnou zdravotní újmu. Nicméně i Ti, kteří měli již od prvního dne puchýře, si zaslouží velkou pochvalu a uznání, protože nikdo z nich nesabotoval program a i když si skoro každý krok budou pamatovat, tak absolvovali vše bez nářků či telefonátů domů.

Další informace - program, fotografie, videa apod - najdete na stránkách projektu.


Tato akce proběhla v rámci projektu Biologie v praxi. Projekt je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.související články: biologie v praxi expedice Pálava