Kronika

Biologie v praxi na Gymnáziu Lovosice

17.4.2009Od pátku 3. 4. 2009 do neděle 5. 4. 2009 proběhla další spolupráce Gymnázia Lovosice s Gymnáziem Karla Čapka Dobříš v rámci projektu Biologie v praxi. Nejdříve se studenti primy a dalších ročníků zúčastnili přednášky o Africe, se kterou do Lovosic přijel Mgr. Ondřej Bílý. Studenti zhlédli zajímavé fotografie krásné africké přírody a vyslechli mnoho zajímavostí nejen o cestování po Africe.

 Odpoledne vyrazili účastníci akce z Lovosic na svou dobrodružnou výpravu. Pod vedením pana Mgr. Bílého a učitelky biologie z Gymnázia Lovosice  PhDr.V. Sitové odjelo 22 studentů vlakem do Kadaně, kde je čekala spousta zajímavých zážitků. Hned v pátek si celá skupina prohlédla noční Kadaň z blízka i z výšky z místní rozhledny. V sobotu brzy ráno se vydali studenti k úpatí kopce Úhošť, odkud byli doprovázeni Bc. Michalem Podhrázským z České společnosti ornitologické. 

Z vrcholu Úhoště pokračovali na sousední kopec Nedíl, dále pak na  Rašovické skály a zříceninu hradu Egeberg. Cestou viděli mnoho druhů živočichů, první kvetoucí rostliny i geologické zajímavosti Rašovických skal v podobě tzv. děr skřítků. Studenti si vyzkoušeli svou fyzickou zdatnost při výstupu na vrcholky kopců i odvahu při brodění potoka či návštěvě štol na kopci Nedíl. V neděli se všichni vrátili domů unavení, ale plní dojmů z uplynulého víkendu. Spolupráce s Gymnáziem Dobříš bude pokračovat i nadále. Jsou v plánu další neméně zajímavé exkurze.

[zdroj: www.ustecko24.cz]

související články: biologie v praxi expedice