Kronika

Úspěch našich žáků v chemické olympiádě

15.4.2021

Chemická olympiádaJen málokterý předmět je tolik spjat s praktickou činností jako chemie a uspořádat chemickou olympiádu v distanční formě byla letos pro pořadatele velká výzva. Na konci roku 2020 se rozhodlo, že olympiáda proběhne a že veškeré laboratorní práce přeneseme do domácího prostředí.

Přestože žáci již více než půl roku studují v distančním režimu a pro mnohé z nich je to náročná a únavná forma, 18 žáků tercie, kvarty, sexty a 2.ročníku našeho gymnázia se přihlásilo k plnění chemické olympiády. V rámci praktické části experimentovali s jedlou sodou, vytvářeli pH indikátor z červeného zelí nebo pitvali alkalický článek. Teoretická část pak byla realizována v prostředí Moodle.

Ze školního kola postoupili vždy 3 nejlepší: z kategorie C Jakub Hronza (sexta), Alena Debnárová a Matěj Černohorský (2. ročník). Z kategorie D Šimon Škultéty, Julie Bambousková (kvarta) a Magdalena Nováková (tercie). 

Vybraní žáci kategorie D se pak účastnili okresního kola, kde nenechali postoupit žádného účastníka z jiné školy a z 15 zúčastněných právě oni tři postoupili do nejvyššího kola této chemické soutěže. Ta je čeká v následujcích dnech, držme jim palce!


související články: chemická olympiáda chemie soutěž