Kronika

Žáci kvarty a kvinty v Drážďanech

5.6.2009

V pátek 29.5.2009 navštívili někteří studenti naší školy společně s paní profesorkou Hlásnou, Svojitkovou a Vančátovou německé Drážďany.

Z odjezdu v 5:45 hodin jsme sice moc nadšeni nebyli, ale protože program v Drážďanech začínal už v 10.00 hodin, museli jsme si přivstat.

Na místo jsme dorazili okolo půl desáté, poté následovala prohlídka Deutsches Hygiene-Museum s českým průvodcem. I když název tomu příliš neodpovídá, jedná se o muzeum člověka ?" exponáty jsou zaměřeny na poznávání lidského těla a života . V šesti sálech jsme si prohlédli mnoho exponátů, např. model skleněného člověka nebo různé modely buněk. Muzeum je vybaveno také interaktivními exponáty, a tak jsme si mohli leccos vyzkoušet, např. zjistit kapacitu svých plic, trénovat rovnováhu nebo zaměstnat svoje smyslové orgány.

Potom jsme se vydali do galerie ve Zwingru, kde jsou cenné umělecké sbírky. Viděli jsme obrazy malířů jako jsou Rembrandt nebo Dürer, naší pozornosti neuniklo ani nejznámější dílo zdejší obrazárny ?" Sixtinská Madona od Rafaela Santiho. Když jsme si všechno prohlédli, rozešli jsme se v centru města, každý podle svého zájmu. Někteří z nás zašli do Frauenkirche. Tento chrám byl těžce poničen na konci 2. světové války a až o 50 let později znovu obnoven.

I když počasí nebylo pěkné a občas jsme zmokli, odjížděli jsme z Drážďan s hezkými zážitky a vzpomínkami.

Soňa Helebrantová

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: Německo Drážďany němčina